top of page

Miastoprojekt Wrocław i park wodny po góralsku

Miastoprojekt Wrocław został wykonawcą Aquaparku Bania w Białce Tatrzańskiej. Obiekt w Białce będzie jednym z największych i najnowocześniejszych w Polsce. Jest realizowany z kapitału prywatnego ze wsparciem unijnym.

Nowatorskie podejście, różnorodność i zadziwiające architektoniczne rozwiązania – to wszystko ma sprawić, że Park stanie się nie tylko konkurencją dla oddalonego jedynie o siedem kilometrów obiektu w Bukowinie Tatrzańskiej, ale i miejscem przyciągającym ludzi z całej Polski. Usytuowany na stoku Kotelnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów narciarskich i pensjonatów, Park Wodny podzielony będzie na trzy strefy: rekreacyjną, wypoczynkową i relaksacyjną. To ciekawe rozwiązanie, pozwalające pogodzić różne sposoby wypoczynku.

Na różnorodność postawiono w mieszczącym się na terenie obiektu saunarium – znajdziemy tam sauny zapachowe, fińskie, suche i mokre. Nie zabraknie oczywiście atrakcji znanych z innych obiektów – fal, potoków, wodospadów czy zjeżdżalni. Dla spragnionych dalszych atrakcji – luksusowe SPA. Do podgrzewania obiektu wykorzystane zostaną wody geotermalne.

Przyglądając się wizualizacji, nie sposób pominąć kwestii architektonicznych. Powierzchnia działki to prawie 18 tys. m2. Wielki, zielony dach obiektu płynnie wtopiony w krajobraz, nieregularne bryły, wystrój nawiązujący do góralskiej, regionalnej tradycji – to dzieło Biura Projektowego ETC Architekci z Wrocławia. Właśnie na zlecenie tej firmy, obsługującej inwestora Aquaparku – firmę Park Wodny Bania, nasza firma zajęła się zarządzaniem budową obiektu. Otwarcie Parku Wodnego planowane jest na lipiec 2011 roku.

Comments


bottom of page