top of page

Miastoprojekt Wrocław rozbudowuje Śląskie Centrum Chorób Serca

Inwestycja w Zabrzu przekroczyła już półmetek. Budowa specjalistycznego  centrum  transplantacji płuc i serca oraz leczenia mukowiscydozy u dzieci i dorosłych, na której Miastoprojekt Wrocław świadczy usługę inwestora zastępczego, zakończy się w połowie przyszłego roku.

Rozbudowa Śląskiego Centrum Chorób Serca rozpoczęła się w 2012 roku. Od samego początku inwestycji eksperci Miastoprojektu Wrocław pełnią funkcję inwestora zastępczego. Na terenie zabrzańskiej kliniki powstanie  specjalistyczne centrum transplantacji płuc i serca oraz leczenia mukowiscydozy u dzieci i dorosłych w Zabrzu. Inwestycja rozbudowy dotyczy dodatkowego skrzydła, modułu C, który stanie tuz obok istniejącego już budynku B Śląskiego Centrum Chorób Serca. Nowy budynek będzie mieścił pracownie diagnostyki obrazowej z tomografem i  rezonansem magnetycznym, pracownie naukowe, pododdział leczenia mukowiscydozy i pracownię bronchoskopii. Rozbudowa kliniki potrwa do połowy 2015 roku.

To nie pierwsza duża inwestycja w sektorze ochrony zdrowia, którą realizuje Miastoprojekt Wrocław. Spółka pełniła funkcję inżyniera kontraktu przy rozbudowie oddziału pediatrycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu i świadczyła usługę inwestora zastępczego przy budowie przychodni lekarskiej Miedziowego Centrum Zdrowia w Legnicy.

Comentários


bottom of page