top of page

Nasz wkład w rozwój wrocławskiej AWF

Wielkie gratulacje płyną dla Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, uczelni, która od 75 lat kształci wysokiej klasy managerów branży sportowej i turystycznej. Akademia może poszczycić się sławnymi absolwentami, w tym olimpijczykami, a także trenerami kadry narodowej oraz szczególnie cenionym gronem dydaktycznym. Studenci, poza stricte sportową edukacją, równie chętnie wybierają kierunki związane z ruchem turystycznym i fizjoterapią. Coś, co na takiej uczelni powinno szczególnie przyciągać uwagę, to nowoczesna baza do prowadzenia zajęć i trenowania różnych dyscyplin.


Śmiało możemy powiedzieć, że firma Miastoprojekt dołożyła swoją cegiełkę do rozwoju AWF Wrocław. W latach 2008-2011 pełniliśmy rolę Inżyniera Kontraktu na budowie kompleksu dydaktyczno-sportowego na Polach Marsowych, angażując się już od etapu wyboru projektanta. Braliśmy również udział w wyborze generalnego wykonawcy, pełniliśmy nadzór nad robotami budowlanymi oraz realizowaliśmy zadania związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie kompleksu. Efektem tej wszechstronnej współpracy są trzy pełnowymiarowe, trawiaste boiska przeznaczone do gry w piłkę nożną (w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią) oraz boiska o podłożu piaszczystym i tartanowym, które szczególnie cieszą fanów koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Całości dopełnia nowoczesny budynek dydaktyczno-sportowy z salą do gier zespołowych, siłownią i salami wykładowymi.


Kompleks boisk otrzymał tytuł i certyfikat w kategorii „Sportowy Obiekt Roku 2011” w XII edycji Konkursu Budowniczy Polskiego Sportu organizowanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Jakość realizacji na Polach Marsowych doceniają także organizatorzy międzynarodowych turniejów i zawodów. W tym miejscu w 2017 r. swój kunszt w kilku wymagających dyscyplinach prezentowali również zawodnicy Światowych Igrzysk Olimpijskich – The World Games.


Oficjalne obchody 75-lecia istnienia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu potrwają do połowy listopada. AWF-owi Wrocław życzymy wielu pięknych jubileuszy i kolejnych absolwentów, którzy będą rozsławiać uczelnię i Wrocław na arenach sportowych całego świata!Comments


bottom of page