top of page

Miastoprojekt Wrocław nadzoruje budowę zakładu produkcyjnego dla Air Liquide Polska

Eksperci Miastoprojektu Wrocław po raz kolejny uczestniczą w realizacji wyspecjalizowanej inwestycji przemysłowej. Spółka nadzoruje budowę wytwórni gazów technicznych i atmosferycznych w Głogowie dla Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Miastoprojekt Wrocław, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w sektorze skomplikowanych, specjalistycznych inwestycji przemysłowych, sprawuje nadzór inwestycyjny nad budową trzeciego zakładu produkcyjnego Grupy Air Liquide w Polsce. Fachowa wiedza ekspertów Miastoprojektu jest tu niezbędna, bo jak twierdzą inwestorzy i lokalne władze, jest to największe jak do tej pory przedsięwzięcie tego typu w powiecie głogowskim. W skład Wytwórni Gazów Technicznych i Atmosferycznych w Głogowie wchodzą nie tylko budynki produkcyjne, ale także chłodnie, magazyny, stacje transformatorowe, budynki administracyjne oraz wszelka infrastruktura niezbędna do funkcjonowania zakładu nowoczesnej produkcji gazów. Całość prac, prowadzonych od września 2013 roku, to koszt około 300 milionów złotych.

W sektorze inwestycji przemysłowych na Dolnym Śląsku Miastoprojekt Wrocław ma duże doświadczenia. Spółka nadzorowała budowę Wytwórni Środków Siarczanowych, Wytwórni Chloru, Wytwórni i Zbiorników Magazynowych Kwasu Solnego, Wytwórni Trójchlorku Fosforu,stacji energoelektrycznej oraz stacji Polieterów dla PCC Rokita S.A. w Brzegu Dolnym, a także prowadziła prace remontowo-modernizacyjne pieca zawiesinowego na terenie Huty Miedzi Głogów II. Miastoprojekt Wrocław nadzorował również budowę Zespołu Laboratoriów Analityczno-Badawczych w Chemiparku.

Comments


bottom of page