top of page

Relacja z konferencji BPCC dotyczącej inwestowania w SSE

We Wrocławiu, dnia 24 lutego 2016 r. w Hotelu Platinum Palace odbyła się konferencja dotycząca inwestowania w Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE), zorganizowana przez Brytyjsko-Polską Izbę Handlową (British Polish Chamber of Commerce), Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, PwC Polska. Partnerem Konferencji był Miastoprojekt Wrocław.

Spotkanie miało na celu przedstawienie potencjalnym inwestorom zasady inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych. Podczas konferencji, wszyscy prelegenci z pasją mówili również o szczególnej atrakcyjności inwestycyjnej Wrocławia i okolic, sprzyjającej biznesom oraz o jakości dolnośląskiej sieci lokalizacji przemysłowych.

Prezes Miastoprojekt Wrocław, Grzegorz Rosik, przedstawił z kolei możliwości wykorzystania technologii Building Information Modelling (BIM) w każdym etapie inwestycji. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, w szczególności porównanie kosztów metody BIM z tradycyjnym sposobem prowadzenia inwestycji. Dodatkowo, technologia BIM ma wykorzystanie w późniejszym zarządzaniu obiektem i obsługą ewentualnej rozbudowy.

Grzegorz Rosik, był również uczestnikiem wieńczącego i podsumowującego spotkanie panelu dyskusyjnego wraz z Panią Martą Maciejewską-Górniak – przedstawicielką LG Innotek, Panem Jackiem Zimochem – prelegentem z PwC Polska oraz Panem Maciejem Ślęzakiem – Dyrektorem Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Panel dyskusyjny prowadził Pan Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Więcej na temat przebiegu konferencji można przeczytać w artykule na stronie internetowej BPCC. Dodatkowo poniżej prezentujemy certyfikat członkowski dla Miastoprojekt Wrocław otrzymany od BPCC oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu konferencji.


Certyfikat BPCC dla MPW-page-001

Comments


bottom of page