top of page

To był trudny rok, dlatego pomagajmy 2 x więcej

Grudzień znany jest z tworzenia całorocznych raportów i sprawozdań. Przełom roku to również dla nas czas na opracowywanie strategii biznesowych i koncepcji na kolejny rok. Przed świętami już tradycyjnie od wielu lat angażujemy się w działania dobroczynne wspierające tych, którzy potrzebują pomocy.

Powiedzieć, że mijający rok był trudny, to w zasadzie nic nie powiedzieć. Wciąż słyszymy o tym, jak wiele branż jest w głębokim kryzysie. W Miastoprojekt – Firmie, która skupia się na LUDZIACH, dobrze wiemy, co te słowa tak naprawdę oznaczają. Że „kryzys branży” = nieszczęście dla wielu rodzin. Często takich, które przed pandemią miały się całkiem dobrze, bo ich większe i mniejsze zakłady pracy radziły sobie z przeciwnościami, ale przez nagłą zmianę sytuacji na świecie popadły w kłopoty. Święta za pasem, dlatego przedstawiamy dzisiaj podsumowanie naszych grudniowych działań, którymi wsparliśmy potrzebujących pomocy.

Z pełną mobilizacją dołączyliśmy do organizowanej pomocy rodzinie zgłoszonej do Szlachetnej Paczki, która jeszcze rok temu nie sądziła, że Dobry Los tak nagle się od Nich odwróci. Żywność, ubrania dla dzieci, ale przede wszystkim zakup pieca gazowego pozwoli im na  – dosłownie – ciepłe święta!

Natomiast 6 grudnia dzieci z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowanie przy ul. Lekcyjnej otrzymały wymarzone prezenty oraz radość spotkania z Mikołajami, którzy przybyli do nich nie saniami, ale… na motocyklach. Jednym z Moto Mikołajów był nasz Dyrektor ds. Technicznych – Piotr Wachulec, który perfekcyjnie łączy pasję motocyklową z potrzebą pomagania.

W przedświąteczny poniedziałek zapakowaliśmy paczki z upominkami dla dzieci z Białorusi mieszkających we Wrocławiu, które znajdują się pod opieką Fundacji “Za Wolność Waszą i Naszą”. Z racji wystąpienia pandemii oraz kryzysu politycznego w ich ojczyźnie w tym roku spędzą święta w Polsce. Mają podwójnie ciężko, ale wierzymy, że dzięki takim okruchom serca z większą nadzieją spoglądają w nadchodzącą przyszłość.

Nie zapomnieliśmy również o Braciach Mniejszych! Nie po raz pierwszy bowiem Miastoprojekt dołącza do zbiórek organizowanych na rzecz ratowania zwierząt i poprawy ich bytu. W naszym biurze prowadziliśmy świąteczną zbiórkę dla podopiecznych Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu. Pełne miski i ciepłe posłania to dla nich spełnienie gwiazdkowych marzeń.

Wiemy, że w tych dniach wiele środowisk organizuje świąteczne zbiórki i działania dobroczynne. Wszystkim pomóc nie zdołamy, ale jesteśmy szczególnie dumni z naszych Pracowników, którzy chętnie i naturalnie dołączają do takich inicjatyw. Bo w Miastoprojekt najważniejsi są ludzie. Przy okazji mocno zachęcamy do pomagania innym – nie tylko z racji nadchodzących świąt.

header.all-comments


bottom of page