top of page

DRON + LINA = SOLINA

Budowa widokowej kolei gondolowej w Solinie, czyli inwestycji na której Miastoprojekt Wrocław pełni rolę Inżyniera Kontraktu, weszła w decydującą fazę. Nowe technologie, śmiałe rozwiązania - słowem bardzo dużo i ciekawie się tam dzieje. W końcu nie codziennie można zobaczyć drona rozciągającego kevalarową linę pomiędzy wysokimi podporami kolejki!


fot. PKL


Po rozciągnięciu liny dokonano także ich zaplotu, czyli połączenia elementów liny w całość. Prace związane z montażem i zaplotem lin trwały kilka dni i były ostatnim etapem budowy przewidzianym na ten rok.


Na przyszły rok zaplanowane zostały montaż sterowania, instalacja gondoli, dokończenie konstrukcji wieży widokowej, prace elewacyjne i wykończeniowe, wyposażenie obiektów gastronomicznych, a także zagospodarowanie terenu nowego ośrodka.


Zgodnie z planem nowa kolejka linowa nad Soliną dostępna będzie dla turystów już latem przyszłego roku. Przejazd ponad 1,5-kilometrową trasą z widokiem na Jezioro Solińskie rozpoczynać się będzie na koronie zapory wodnej i zakończy na Górze Jawor przy wieży widokowej.


Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

Comments


bottom of page