Grupa Molex z nowym zakładem produkcyjnym na Górnym Śląsku

Sukcesem zakończyła się budowa nowego zakładu dla naszego amerykańskiego partnera - Phillips Medisize Poland z grupy Molex. W ramach tej znaczącej inwestycji Miastoprojekt Wrocław pełniło rolę Inżyniera Kontraktu.

W oficjalnym otwarciu zakładu udział wzięli przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych oraz liczna amerykańska delegacja na czele, której stał Joe Nelligan, prezes Molex oraz Paul Chaffin, prezes Phillips-Medisize i Molex Medical and Pharma Solutions. Nie zabrakło również przedstawicieli Miastoprojekt Wrocław.

- To kolejna wielomilionowa inwestycja i kamień milowy w naszym zaangażowaniu w rozwój przemysłu. Nie tylko to świadczy o zdolnościach i profesjonalizmie naszego zespołu, ale także potwierdza naszą pozycję w branży – poinformował Grzegorz Rosik, prezes zarządu Miastoprojekt Wrocław.

Projekt został zrealizowany w 14 miesięcy. Sprawowaliśmy nadzór inwestorski nad całym przedsięwzięciem, obejmujący pilnowanie kontraktu, nadzór BHP oraz kontrolę kosztów.

Piotr Wachulec dyrektor ds. technicznych w Miastoprojekt Wrocław podkreślił, że “nasz zespół specjalistów pracuje już nad kolejnym etapem budowy obiektu z dziedziny automotive dla naszych amerykańskich partnerów”.

Zakład produkcyjny dla grupy Molex

Grupa Molex, będąca częścią potężnego amerykańskiego koncernu Koch Industries, zakończyła obecnie etap I, a etap II zbliża się do ukończenia, obejmując łączną powierzchnię około 23 tys. m2. Nowo uruchomiony zakład specjalizować się będzie w produkcji sprzętu medycznego, obejmującego inhalatory, pompy, respiratory, a także urządzenia do zastosowań medycznych, takie jak nakłuwacze, wstrzykiwacze i dozowniki. Zakład będzie dysponował najnowocześniejszymi możliwościami, obejmującymi zaawansowany montaż urządzeń medycznych, pakowanie, obsługę leków i formowanie wtryskowe. - Podczas tego projektu szczególnie podkreślana była filozofia grupy Koch, w której praca zespołowa stanowi jej najważniejszy punkt. Zespół kontraktowy złożony z Inwestora, Projektanta, Wykonawcy i Inżyniera Kontraktu działał wspólnie, pokonując wyzwania w bardzo dobrej atmosferze i pomimo wielu sytuacji potencjalnie konfliktowych działał w zgodzie z filozofią grupy ze wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem - dodał prezes zarządu.

Gratulujemy naszym kolegom i koleżankom wykonania wyśmienitej roboty. Dziękujemy również naszym partnerom z grupy Molex za dotychczasową dobrą współpracę.