top of page

Otwarcie nowej hali Joynext

Strategiczna realizacja dla chińskiego potentata automotive.

Za nami otwarcie kolejnej inwestycji, w budowę której mocno zaangażowana była nasza firma. Mowa o nowej hali produkcyjnej z budynkiem socjalno-biurowym w Siemianicach k/Obornik na Dolnym Śląsku. Inwestor, chińska firma JOYNEXT, jest dostawcą rozwiązań dla sektora automotive, a jej technologie są obecne w ponad 10 milionach pojazdów na całym świecie.

Tak o samej inwestycji podczas uroczystego otwarcia hali (27.01) mówił Bogdan Koziar, dyrektor operacyjny i dyrektor zarządzający zakładu JOYNEXT w Obornikach: Rozbudowa naszego zakładu produkcyjnego to strategiczna inwestycja w naszą przyszłość. Elektromobilność kwitnie, napędzając popyt na urządzenia sterujące akumulatorami samochodów elektrycznych. Zwiększanie mocy produkcyjnych jest naszą odpowiedzią na obecne i przyszłe wymagania rynku i toruje drogę do dalszego wzrostu.

Poza reprezentantami firm zaangażowanych w budowę, w spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych: Małgorzata Matusiak, starościna Powiatu Trzebnickiego i Arkadiusz Poprawa, burmistrz gminy Oborniki Śląskie.

Nowa hala o powierzchni 2250 metrów kwadratowych zwiększy powierzchnię produkcyjną wiodącego dostawcy motoryzacyjnego o ponad 50 procent. Rozbudowa zakładu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie jednostek sterujących akumulatorami do samochodów elektrycznych. Tam, gdzie wcześniej zakład produkował 9 000 takich jednostek tygodniowo tylko dla jednego klienta, wydajność istniejącej linii wzrośnie teraz do 45 000 jednostek sterujących tygodniowo. W październiku tego roku zostanie uruchomiona druga linia produkcyjna.

W przyszłości linia ta będzie produkować tygodniowo do 69 000 jednostek dla kolejnego wiodącego europejskiego producenta samochodów.

Dla JOYNEXT rozbudowa zakładu oznacza również zaangażowanie w lokalizację w Obornikach w Polsce, która jest silnie związana z historią firmy. W sumie w ciągu ostatnich dwóch lat firma zainwestowała 15 milionów euro, a dzięki rozbudowie zakładu stworzy 36 nowych miejsc pracy.

Spółka Miastoprojekt Wrocław pełniła rolę Inwestora Zastępczego, a Generalnym Wykonawcą był Projprzem Budownictwo Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że w ramach zaplanowanych prac przeprowadzono rozbudowę i przebudowę zakładowych sieci oraz przyłączy, w tym kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci gazowych, wodociągowych i elektrycznych. Zgodnie z projektem wykonano także przebudowę zakładowych dróg wewnętrznych, parkingu, jak również budowę zjazdu.

Comments


bottom of page