top of page
  • Zdjęcie autoraMiastoprojekt

Prestiżowa inwestycja na Żuławach

Rozpoczęła się budowa Porta Mare, czyli zespołu budynków biurowych na Wyspie Spichrzów w Elblągu. Przeszklone, odbijające się w lustrze rzeki Elbląg powierzchnie ciekawie uzupełniają tę bogatą w historię i zabytki okolicę. To pierwszy w Elblągu biurowiec klasy A. Miastoprojekt pełni funkcję Inwestora Zastępczego.

wiz. PAS Projekt


Podczas uroczystego rozpoczęcia inwestycji, wraz z symbolicznym wbiciem łopaty, podkreślano, że do budowy biurowca zostaną wykorzystane elementy przyjazne środowisku powstające w proekologicznej fabryce modułów i prefabrykatów Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD. Nie tylko przyczynią się one do skrócenia czasu prac na placu budowy, ale także potwierdzą nowoczesny, pomimo swojej klasycznej bryły, charakter budynku. Pośród eko ciekawostek, którymi charakteryzować się będzie biurowiec, znajdziemy m.in. ogród wertykalny z żywych roślin filtrujący powietrze, kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne czy stacje do ładowania samochodów elektrycznych.


mat. Miastoprojekt Wrocław Porta Mare to wspólne przedsięwzięcie spółki Operator ARP oraz elbląskiego samorządu, który wskazał teren pod realizację inwestycji. "Uruchomienie tej inwestycji oznacza reaktywację elbląskiej Wyspy Spichrzów i tchnięcie nowego życia w tę część miasta. Biurowiec Porta Mare, który tu dziś inaugurujemy to kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych, które będą służyć nie tylko rozwojowi biznesu, ale także będą wartością dla mieszkańców Elbląga. Pojawi się tu przestrzeń na usługi, handel i powierzchnie przeznaczone na działalność aparthotelu. Wierzę, że będzie to miejsce spotkań mieszkańców miasta, miejsce, w którym warto bywać” – mówił Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP Sp. z o.o. Ze względu na historyczny walor tego terenu, inwestycja będzie realizowana zgodnie z zalecaniami konserwatorskimi.


fot. Miastoprojekt Wrocław Inwestycja powstaje w ramach Programu Fabryka, który poprzez budowę nowoczesnych przestrzeni biurowych ma pobudzać potencjał średnich miast. Zakończenie budowy pięciokondygnacyjnego budynku (ponad 10 tys.m2 powierzchni użytkowej - biurowej, usługowej, hotelowej) planowane jest za niespełna dwa lata. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka F.B.I. Tasbud, a projekt architektoniczny wykonała pracownia PAS Projekt.Comments


bottom of page