Ruszyły prace modernizacyjne Stacji Mennicza

Tauron Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu rozpoczął prace modernizacyjne stacji elektroenergetycznej przy ul. Menniczej, która ma zasilać w energię elektryczną rejon Wrocław-Stare Miasto.

Stacja Mennicza była pierwszą elektrownią, która 127 lat temu rozświetliła Wrocław na masową skalę. Została uruchomiona 30 czerwca 1891 roku i wytwarzała łącznie kilkaset kW energii elektrycznej na godzinę. Dla porównania, dzisiejsze miesięczne zapotrzebowanie średniego gospodarstwa domowego wynosi ok 170 kWh!

Obecnie obiekt poddawany jest gruntownej modernizacji, w tym specjalistycznym robotom fundamentowym z wykorzystaniem technologii Jet Grouting.

Miastoprojekt Wrocław realizuje usługę wsparcia w zarządzaniu oraz nadzoru inwestorskiego przy przebudowie stacji elektroenergetycznej Mennicza.