Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Chorób Piersi „Breast Unit” w DCO we Wro

W dniu 18 kwietnia 2016 r. miała miejsce uroczystość oficjalnie otwierająca budowę „Breast Unit” – Centrum Chorób Piersi, nowego oddziału Dolnośląskiego Centrum Onkologii (DCO) we Wrocławiu przy pl. Hirszfelda. Miastoprojekt Wrocław jest Podwykonawcą w ramach tej inwestycji, o czym pisaliśmy tutaj.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę miało charakter symboliczny – po uroczystym odczytaniu aktu erekcyjnego w obecności kilkudziesięciu gości, w tym personelu medycznego oraz pacjentek DCO, akt ten podpisali m.in.: Marszałek województwa dolnośląskiego – Pan Cezary Przybylski, Wicemarszałek – Pan Jerzy Michalak, Dyrektor Naczelny Dolnośląskiego Centrum Onkologii – Pan Adam Maciejczyk, Prezes Stowarzyszenia Amazonek – Pani Magdalena Salamon. Następnie, obecny podczas uroczystości ksiądz Józef Kupny, arcybiskup Archidiecezji Wrocławskiej poświęcił tubę wraz z aktem założycielskim.

W ramach uroczystości odbyła się premiera niezwykłego filmu pt. „Breast Unit”,  w którym zagrały pacjentki oraz lekarze Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Zapraszamy do przeczytania informacji na ten temat na stronie internetowej Dolnośląskiego Centrum Onkologii, gdzie została udostępniona również galeria zdjęć z przebiegu uroczystości (wybrane fotografie zob. niżej).

Poniżej również zamieszczamy artykuł o oficjalnym otwarciu budowy „Breast Unit” z wtorkowego wydania Gazety Wrocławskiej.

DCO uroczystość Skan z Gazety Wrocławskiej - 2