ZETO. Budynek na medal

Budynek zaprojektowany przez architektów Miastoprojekt Wrocław wpisany do rejestru zabytków.

Zaprojektowany przez Annę i Jerzego Tarnawskich, projektantów związanych z Miastoprojekt Wrocław, budynek ZETO (Zakłady Elektronicznych Technik Obliczeniowych) we Wrocławiu decyzją Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został w 2022 roku wpisany do rejestru zabytków.

Zaprojektowany w 1965 roku był jednym z najnowocześniejszych budynków tamtych czasów w Polsce. Z ciekawostek - ZETO jako jedne z pierwszych w Polsce wyposażone były w klimatyzację!

W 1970 roku Anna i Jerzy Tarnawscy zostali uhonorowani Nagrodą Wrocławia w dziedzinie architektury, zaś rok później budynek ZETO wygrał coroczny plebiscyt dziennika Słowo Polskie "Na najlepszy budynek użyteczności publicznej".

Teraz historia zatoczyła koło.

Więcej przeczytacie i obejrzycie TUTAJ